تبلیغات
سایت شخصی مجیـد میــرزاده اول - مطالب مهر 1391

درباره من

سایت شخصی مجیـد میــرزاده اول

درباره من بیشتر بدانید

سایت شخصی مجیـد میــرزاده اول

این وبسایت جهت تبادل اطلاعات در زمینه برق، الکترونیک، اتوماسیون، ابزار دقیق و همچنین اطلاع رســـــانی در مورد سایــــر علوم و فناوری های نوین جهت استفاده شما عزیزان ایجاد شده است.
هرچند، گاهی مطالبــی در زمینـــه ادبیات،مسائل اجتماعی و.. هم در وبلاگ منتشر خواهم کرد،مسائلی که شاید اهمیت دانستنشـان برای شما عزیزان کم نباشد !
در کل امیدوارم مطـالب این وبلاگ مورد توجه شما عزیزان قرار بگیرد.


با تشکر
مجید میرزاده اول
MajidMirzadeh.ir
LinkedIn: www.linkedin.com/in/majid-mirzadeh-avval

گالری عکس

سایت شخصی مجیـد میــرزاده اول

گالری تصاویر برگزیده

تصاویر برگزیده به پیشنهاد ما

وبلاگ

سایت شخصی مجیـد میــرزاده اول

مطالب و نوشته ها

نوشته و مطالب من را دنبال کنید

نظرات ارزشمند خود را ارسال کنید

درباره سایت

این وبسایت جهت تبادل اطلاعات در زمینه برق، الکترونیک، اتوماسیون، ابزار دقیق و همچنین اطلاع رســـــانی در مورد سایــــر علوم و فناوری های نوین جهت استفاده شما عزیزان ایجاد شده است.
هرچند، گاهی مطالبــی در زمینـــه ادبیات،مسائل اجتماعی و.. هم در وبلاگ منتشر خواهم کرد،مسائلی که شاید اهمیت دانستنشـان برای شما عزیزان کم نباشد !
در کل امیدوارم مطـالب این وبلاگ مورد توجه شما عزیزان قرار بگیرد.


با تشکر
مجید میرزاده اول
MajidMirzadeh.ir
LinkedIn: www.linkedin.com/in/majid-mirzadeh-avval

آخرین مطالب
نویسندگان
خلاصه آمار
  • بازدید کل:
  • بازدید امروز:
  • بازدید دیروز:
  • بازدید ماه قبل:
  • بازدید این ماه:
  • تعداد مطالب:
  • نویسندگان:
امکانات سایت

این روبات، خواب شما را به تصویر می‌کشد

شنبه 29 مهر 1391 ، 05:12 بعد از ظهر


در یک ابداع تازه، قرار است روباتی، الگوهای خواب مهمانان چند هتل را با استفاده از قلم‌مو و یک بوم سیاه، به تصویری هنری تبدیل کند. هنوز فرصت برای شرکت در این پروژه باقی است.

معمولا سنجش‌هایی که در مورد خواب انجام می‌گیرند، با استفاده از حس‌گرهای متصل شده به سر فرد در حالت خواب صورت می‌گیرند و نمودارها و گراف‌هایی را در بر می‌گیرند که بر اساس امواج مغزی به دست می‌آیند. اما حالا، روباتی ساخته شده که از روشی مشابه برای خلق نوعی هنر استفاده خواهد کرد. این روبات بخشی از یک پروژه شش هفته‌ای به نام تجربه هنر خواب است که در هتل‌های آیبیس در کشورهای فرانسه، آلمان و انگلستان در حال اجراست.


به گزارش دیسکاوری، این کار با 80 حس‌گر کار گذاشته شده در رختخواب اتاق هتل آغاز می‌شود. این حس‌گرها مولفه‌های خواب را در فاصله زمانی نیمه شب تا ساعت هفت صبح ثبت می‌کنند، از جمله حرکت، دمای بدن و صدا. این اطلاعات از طریق بی‌سیم به روباتی منتقل می‌شود که در پاریس قرار دارد. روبات از یک الگوریتم برای تبدیل اطلاعات رسیده به یک اثر هنری استفاده می‌کند و آن را با استفاده از مجموعه‌ای از قلم‌موها روی یک بوم سیاه به تصویر می‌کشد. نتیجه، یک تصویر زیبا از چیزی است که به نظر می‌رسد خواب فرد بدان شباهت دارد. شاید این کار،‌ ترکیب کردن بهترین یافته‌های علمی با هنر باشد.

قرار است که 40 مهمان هتل الگوهای خواب خود را به اثری تبدیل کنند که شاید بتوان گفت تا به امروز، جالب‌ترین نوع هنر مرتبط با خواب باشد. مجموعه مهمانانی که در پاریس می‌توانند در این پروژه شرکت کنند، تکمیل شده است، اما اگر به این پروژه علاقمند شده‌اید و در این ماه، در یکی از شهرهای برلین یا لندن خواهید بود، می‌توانید با مراجعه به صفحه ایبیس در فیسبوک شانس خود را برای داشتن یک اثر هنری از خوابتان امتحان کنید !!


پروانه سبزرنگ نروژی

یکشنبه 23 مهر 1391 ، 04:13 بعد از ظهر


طوفان مغناطیسی نسبتا قدرتمندی طی امروز و فردا به زمین اصابت خواهد کرد و ساکنان نوار قطبی شمالی زمین شاهد شفق‌های قطبی زیبایی خواهند بود، مانند این پروانه سبزرنگ که جون گرانسث در لوفتن نروژ ثبت کرد.

شفق قطبی وقتی اتفاق می‌افتد که ذرات باردار و پرانرژی فوران‌یافته از خورشید به میدان مغناطیسی زمین برخورد می‌کنند و به سمت جو زمین منحرف می‌شوند. معمولا در مناطق قطبی (عرض جغرافیایی بیش‌تر از 66درجه شمالی و جنوبی) این ذرات پرانرژی به مولکول‌های جو برخورد می‌کنند و پرتوهایی از نور به رنگ‌های مختلف ایجاد می‌کنند. رنگ سبز مربوط به اتم‌های اکسیژن و رنگ ارغوانی مربوط به اتم‌های نیتروژن است.


Source:KhabarOnline

درس‌هایی که از سقوط عمدی هواپیما می‌توان آموخت

چهارشنبه 19 مهر 1391 ، 08:55 بعد از ظهر


سقوط کنترل‌شده یک فروند بوئینگ 727 اطلاعات ذی‌قیمتی را در خصوص زنده ماندن در سوانح هوایی فراهم ساخت. با این وجود، سوالات مهمی درباره ارتباط نتایج سقوط این هواپیمای قدیمی با هواپیماهای امروزی وجود دارد.

چرا برخی افراد از سقوط هواپیما جان سالم به در می‌برند و برخی دیگر نه؟ این که بتوانید برای یک سقوط عمدی تحت شرایط کنترل شده یک هواپیمای کامل در اختیار داشته باشید، یعنی همان کاری که در مستند جدید شبکه دیسکاوری انجام شده، یک راه عالی برای پاسخ به این سوال به‌نظر می‌رسد. اما آیا   سقوط کنترل شده هواپیمای بوئینگ 727صرفا یک نمایش است، یا تلاشی واقعی برای دست انداختن برخی بحث‌های روشنفکرانه حادثه‌ای است که تنها برای جذاب کردن تلویزیون اتفاق می‌افتد؟


به گزارش نیوساینتیست، جواب این سوال ترکیبی از هر دو مورد مذکور است. هدف منطقی دیسکاوری، سقوط هواپیما به وسیله یک کنترل از راه دور برای مشاهده و اندازه‌گیری این بود که چگونه هواپیما از هم می‌پاشد. آنها با این کار می‌خواستند امن‌ترین نقطه نشستن مسافران را مشخص کنند، بفهمند آیا محکم نشستن قبل از ضربه هیچ سودی دارد، و این که چه قسمت‌هایی از بدن بیشتر در معرض خطر آسیب هستند. اما برای برخی از منتقدان از جمله پل مارکس که سردبیر بخش علمی سایت نیوساینتیست است، انتخاب یک هواپیمای عجیب قدیمی با طراحی‌ای که ارتباط کمی به هواپیماهایی دارد که امروزه ما با آنها پرواز می‌کنیم، ارزش منطقی این امر را به دو دلیل تضعیف کرد.


ادامه مطلب را هم بخوانید ...

(مطالعه این مطلب رو مخصوصا به همکاران عزیزم که ماهی حداقل 2 بار  ناچار  به استفاده از هواپیما هستیم توصیه می کنم !!)

ادامه مطلب

آشنایی با پروژه های در دست اجرا توسط شرکت نفت و گاز پارس (قسمت دوم)

سه شنبه 11 مهر 1391 ، 05:46 بعد از ظهر

« میدان گازی گلشن »

در تاریخ 26 دسامبر 2007 قرارداد بیع متقابل برای توسعه میدان گازی گلشن بین شرکت ملی نفت ایران و شرکت بین المللی نفت و گاز مالزی SKS امضا شد.که مدت قرارداد 66 ماه میباشد.
میدان گازی گلشن تقریبا در 65 کیلومتری جنوب غربی ساحل ایران در خلیج فارس قرار گرفته است.
قرارداد توسط هیئت مدیره شرکت ملی نفت ایران در اوائل ژانویه 2008 امضاء شد که این تاریخ زمان نافذ شدن قرارداد میباشد.اهداف :

اهداف اصلی قرارداد میدان گازی گلشن بصورت زیر میباشد.

الف : برنامه کامل توسعه برای میادین گازی مطابق  با طرح جامع تصویب شده( MDP ) شامل :

 حفاری 22 حلقه چاه  تولیدی. نصب سکوهای تولید گاز در دریا (2 سکو)
  نصب دو خط لوله 32 اینچ زیر دریایی جهت انتقال گاز به خشکی.
  نصب دو خط لوله 5/4 اینچ زیر دریائی بصورت Piggyback  بر روی لوله های زیر دریایی 32 اینچ گاز جهت حمل MEG پالایشگاه خشكی به سكوهای بهره برداری . 
 نصب پالایشگاه در ساحل (و در غرب بندر دیر) به همراه تاسیسات پشتیبانی شامل جدا سازی گاز / مایعات هیدروکربنی و تثبیت میعانات گازی و صادرات LPG و میعانات  گازی. شیرین سازی و آبگیری گاز ورودی به پالایشگاه خشكی. تولید، جامد سازی و صادرات گوگرد.
  ساخت گوی شناور و اسكله برای صادرات میعانات گازی و LNG.

ب : دستیابی به اهداف برنامه طرح جامع تصویب شده (MDP ) شامل :

  تولید 2000 میلیون فوت مکعب گاز در روز از میدان گازی گلشن جهت تامین خوراک 2 واحد عملیاتی در پروژه تولید LNG.

  ج: دستیابی به هزینه های ناخالص برآورد شده توسعه میدان گازی گلشن که بطور تقریبی معادل 6 میلیارد یورو میباشد.« میدان گازی فردوسی »

در تاریخ 26 دسامبر 2007 قرارداد بیع متقابل برای توسعه میدان گازی فردوسی بین شرکت ملی نفت ایران و شرکت بین المللی نفت و گاز مالزی SKS امضا شد.که مدت قرارداد با احتساب میدان گازی گلشن 66 ماه میباشد.
میدان گازی فردوسی تقریبا در 30 کیلومتری غرب میدان گازی گلشن در خلیج فارس قرار گرفته است. قرارداد توسط هیئت مدیره شرکت ملی نفت ایران در اوائل ژانویه 2008 امضاء شد که این تاریخ زمان نافذ شدن قرارداد میباشد.


اهداف :

اهداف اصلی قرارداد میدان  گازی فردوسی بصورت زیر میباشد:

 الف : برنامه کامل توسعه برای میادین گازی مطابق طرح  جامع تصویب شده.(MDP)شامل :


 حفاری 13 حلقه چاه  تولیدی. نصب یك سکوی تولید گاز در دریا .
  نصب یك خط لوله 26 اینچ زیر دریایی جهت انتقال گاز به خشکی .
  نصب یك خط لوله 5/4 اینچ زیر دریائی بصورت Piggyback بر روی خط لوله زیر دریایی 26 اینچ فاز جهت حمل MEG از پالایشگاه خشكی به سكوی بهره برداری .
 نصب پالایشگاه گاز در ساحل (و در غرب بندر دیر) به همراه تاسیسات پشتیبانی شامل جدا سازی گاز / مایعات هیدروکربنی، تثبیت میعانات گازی و صادرات میعانات  گازی .
 شیرین سازی و آبگیری گاز ورودی به پالایشگاه خشكی.
 تولید، جامد سازی و صادرات گوگرد. تنظیم نقطه شبنم و مركاپتان زدایی از گاز

ب : دستیابی به اهداف برنامه طرح جامع تصویب شده (MDP) شامل :

  تولید 500 میلیون فوت مکعب گاز در روز از میدان گازی فردوسی جهت مصارف داخلی کشور و یا سوخت نیروگاه برق .
  دستیابی به هزینه های ناخالص برآورد شده توسعه میدان گازی فردوسی كه بطور تقریبی معادل 2 میلیارد یورو میباشد.
« طرح توسعه لایه های نفتی »

طرح‌ توسعه‌ و بهره‌برداری‌ از لایه‌های‌ نفتی‌ میدان‌ گازی‌ پارس‌ جنوبی‌ كه‌ مشترك‌ با كشور قطر می‌باشد به‌ منظور بهره‌برداری‌ از نفت‌ این‌ میدان‌ در دو مرحله‌ صورت‌ می‌گیرد.

در مرحله‌ اول‌ این‌ طرح‌ كه‌ پیش‌بینی‌ می‌گردد در سال2012 اولین تولید (First Production) را خواهد داشت و 35000 بشكه در روز خواهد بود و پس‌ از اجرای‌ مرحله‌ اول‌ طرح‌ و بررسی‌ رفتار میدان‌، در صورت‌ اقتصادی‌ بودن‌، مرحله‌ دوم‌ توسعه‌ میدان‌ به‌ منظور تولید روزانه‌ 54000 بشكه‌ نفت‌ اجرا خواهد شد.


Source : POGC.ir


تماس با ما

سایت شخصی مجیـد میــرزاده اول

با ما در ارتباط باشید

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

اطلاعات سایت

مدیر سایت: مجید میرزاده اول

تاریخ امروز:

با ارسال ایمیل ما را از نظرات ارزشمند خود مطلع نمایید

پست الکترونیک : Mirzadeh.Majid@yahoo.com